Розробка програмного забезпечення

Java

Java

Java — строго типізована об'єктно-орієнтована мова програмування, розроблена компанією Sun Microsystems (надалі придбаною компанією Oracle). Розробка ведеться спільнотою, організованою через Java Community Process, мова і основні технології, що реалізують її, поширюються за ліцензією GPL. Права на торгову марку належать Oracle.

Додатки Java зазвичай транслюються у спеціальний байт-код, тому вони можуть працювати на будь-якій комп'ютерній архітектурі, для якої існує реалізація віртуальної Java-машини. Дата офіційного випуску – 23 травня 1995 року. На 2019 рік Java є однією з найпопулярніших мов програмування.

Програми Java транслюються в байт-код Java, що виконується віртуальною машиною Java (JVM) — програмою, що обробляє байтовий код і передає інструкції обладнання як інтерпретатор.

Вартістю такого способу виконання програм є повна незалежність байт-коду від операційної системи та обладнання, що дозволяє виконувати Java-додатки на будь-якому пристрої, для якого існує відповідна віртуальна машина. Іншою важливою особливістю технології Java є гнучка система безпеки, в рамках якої виконання програми повністю контролюється віртуальною машиною. Будь-які операції, які перевищують встановлені повноваження програми (наприклад, спроба несанкціонованого доступу до даних або з'єднання з іншим комп'ютером), викликають негайне переривання.

За даними сайту shootout.alioth.debian.org, для семи різних завдань час виконання на Java становить у середньому у півтора-два рази більше, ніж для C/C++, у деяких випадках Java швидше, а в окремих випадках у 7 разів повільніше. З іншого боку, більшість їх споживання пам'яті Java-машиной було у 10—30 разів більше, ніж програмою на C/C++. Також примітне дослідження, проведене компанією Google, згідно з яким відзначається суттєво нижча продуктивність і більше споживання пам'яті в тестових прикладах на Java в порівнянні з аналогічними програмами на C++.

Ідеї, закладені в концепцію та різні реалізації середовища віртуальної машини Java, надихнули безліч ентузіастів на розширення переліку мов, які могли б бути використані для створення програм, що виконуються на віртуальній машині. Ці ідеї знайшли також вираз у специфікації загальномовної інфраструктури CLI, закладеної в основу платформи .NET компанією Microsoft.

Офіційний сайт: https://www.java.com/